Leden ve školní družině

U krmelce

S dětmi jsme si v tomto měsíci užívali hlavně radovánky na sněhu. Svou návštěvou nás poctili tři králové. A donesli jsme krmení hladovým zvířátkům do lesa i ptáčkům zavěsili na strom.

V lednu jsme si s dětmi družiny užívali venku, co to jen šlo. Nejlepší to bylo na sněhu na svahu. Každý si našel to svoje. Někdo si vystačil s teplou kombinézou a nemohl se nabažit válení sudů ve sněhu, jiný se s kamarády kouloval nebo se tvořili sněhuláci a jiné sněhové sochy či stavby apod. Nejvíce se ale využívaly školní boby, které byly kdykoli k dispozici posloužit klukům a holkám dle libosti. Bylo zajímavé pozorovat, jak se uměli domluvit a sestavovali různé vláčky a jiné formace a za jízdy je pak rozpojovali. Výskot a jásot zněl okolo a dovádění nebralo konce. Šťastně unavení se děvčata a chlapci vraceli do družiny.

V tomto měsíci nás navštívili také tři králové, kteří šli zrovna kolem. Krásně jsme si s nimi zanotovali a přispěli do pokladničky.

A protože soucítíme se zvířátky, zvláště když je vše pod sněhem, donesli jsme zase do krmelce dobroty a ptáčkům pověsili oříšky na strom. Pozorujeme pak rádi, jaké rozmanité druhy ptáků se nám ke krmení slétají.

Datum vložení: 30. 1. 2024 17:42
Datum poslední aktualizace: 22. 2. 2024 18:47