BUĎ OK – III. blok

V pondělí 30. dubna absolvovali žáci 3. a 5. třídy třetí blok preventivního programu BUĎ OK pořádaný organizací Renarkon.

Žáci třetího ročníku měli blok zaměřen na přátelství. V první části si sdělovali, co je přátelství, jaký by měl být přítel a kreslili situace a zážitky se svými přáteli. V druhé části si měl každý nakreslit svůj rybník snů. Společně se žáci měli domluvit na argumentech, proč by jejich rybník neměl být zničen a zastavěn obchodním centrem.

Žáci pátého ročníku měli blok zaměřený na téma ,,Zakázané ovoce“. Co si pod tímto pojmem každý představí, čemu se tak říká, co to znamená. Ve skupinách pak sehráli scénky na toto téma. V závěrečné diskuzi si pak vysvětlovali, co se odehrálo špatně a co by se nemělo dělat.

Mgr. Kateřina Rašková, Mgr. Ivana Černochová