Oslavy 100. výročí naší republiky

Už v minulém školním roce se žáci 2. stupně zapojili do dvou celostátních výtvarných soutěží, kde měli ztvárnit různými technikami významné osobnosti a události období 1918 – 2018.

Někteří se v září a říjnu tohoto školního roku mohli zapojit do akce Všechny krásy Česka – společně jsme vytvořili velkou mapu naší vlasti, do které jsme zaznačovali krásná a zajímavá místa z České republiky.

Pro žáky 7. – 9. třídy byl zajištěn vzdělávací pořad, ve kterém se mohli seznámit s důležitými událostmi našich dějin.

Oslavy vyvrcholily v úterý 23. října, kdy se celá škola sešla na nádvoří. Každá třída měla za úkol zhotovit malou nástěnku s tématem Naše republika. Mohli jsme tak vidět významné osobnosti, státní symboly, plakáty československých filmů, obrázky z naší minulosti. Zástupci tříd potom své nástěnky okomentovali a seznámili ostatní, co obrázky znázorňují.

David Špaček z 9. třídy nám stručně přiblížil vznik republiky, společně jsme zazpívali píseň Ach, synku, synku – k připomenutí 1. československého prezidenta Tomáše Garriqua Masaryka.

Byli zde také oceněni účastníci vědomostního kvízu o naší republice, který byl určen pro žáky 1. a 2. stupně a kterého se účastnilo celkem 67 dětí naší školy.

Každá třída pak dostala láhev dětského šampaňského, aby všichni mohli připít na zdraví naší republiky.

Na závěr jsme společně zazpívali státní hymnu.

Mgr. Martina Šlapalová