Mikulášský den

Ráno 6. prosince jsme do třídy přicházeli s taškami, ve kterých jsme měli své kostýmy. Začali jsme se strojit a patlat na sebe saze, abychom vypadali jako praví čerti. Šli jsme nejdřív do školky, zdrželi jsme se tam asi hodinku. Nadělili jsme tam dětem vánoční kalendáře a nějakou tu šmouhu na tvář.

Potom jsme zamířili do školy. V 1. třídě nikdo nebrečel, asi tam jsou hodné a odvážné děti. Některé starší děti ale skončily v pytli.

Mikulášský den končil tím, že jsme umyli své černé tváře a vytřeli podlahu špinavou od sazí. Školu jsme opouštěli s pocitem, že jsme udělali dobrou práci, na kterou jen tak nějaké dítě nezapomene.

David Špaček, 9. třída