Základní škola a Mateřská škola
Veřovice, příspěvková organizace

Veřovice 276
742 73

slide_01 slide_02 slide_03 slide_04 slide_05 slide_06 slide_07 slide_08 slide_09 slide_10 slide_11 slide_12

Polární zvířecí olympiáda v ŠD

Drželi jsme se letos opět tradice a naši únorovou olympiádu jsme rozdělili na několik částí. Nejdříve jsme zhlédli dokumentární film „Polární svět“. Byla to nádherná podívaná na zasněžené a zledovatělé oblasti a žasli jsme, jak si zvířata umí v tak drsných a mrazivých podmínkách poradit. Své postřehy a poznatky jsme měli potom příležitost ukázat v kvízu, který vždy po filmu následuje. Završením všeho byla zábavná část v tělocvičně – samotná olympiáda se stanovišti, jak se patří. Tentokrát nám pomáhali – sněžný králíček, polární liška, lední medvídci, sob a tučňák. S jejich pomocí a asistencí jsme lovili rybičky poslepu, stavěli ohniště – vatru, závodili na sněžnicích a ledových krách, pochodovali jako tučňáci, skládali puzzle a vyráběli každý svého tučňáka. Proběhlo i vyhodnocení, ale úplně nejvíc bylo to, že jsme se pobavili, zasmáli se a taky se něco nového dozvěděli. Odměněni za svou píli byli úplně všichni, kdo se zúčastnili. Děkujeme našim dětem, které se zhostily na jedničku zodpovědného úkolu na stanovištích a pomohly udělat radost ostatním.