Páťáci na CML ve Frenštátu pod Radhoštěm

V pátek 15.března 2019 naši páťáci navštívili skvělou akci ve Frenštátu pod Radhoštěm nazvanou Centrální mozek lidstva (CML). Hravým způsobem se děti postupně během dvou hodin seznamovaly s různými zajímavostmi, které souvisí s fungováním našeho těla na základě různých fyzikálních a chemických pokusů.

Co se mi líbilo:

– nejvíc se mi líbilo, jak jsme byli u velikého stolu a odhalovali jsme zprávy. Já jsem měla H2O (voda).

– mně se nejvíc líbilo, jak jsme byli u ultrafialového světla.

– líbily se mi pokusy s lahvičkami, protože tam byly taky plameny.

– pěkné to bylo v místnosti, kde bylo to fialové světlo, protože tam šlo vidět, kdo má vyprané oblečení.

– mně se líbily pokusy s ohněm, jak jsem si namočila ruku do vody a zapálili mi ruku, ale vůbec to nepálilo.

– líbilo se mi v tmavé místnosti, kde mi svítila mikina. Bylo to super a moc jsem si to užila.

– líbilo se mi, když jsme s Adamem míchali různé prvky a vždy vyšla nějaké jiná barva.

– nejvíc se mi líbilo v černé místnosti, jak mi svítila čelenka a taky jak dětem zapálili na dlani oheň a je to vůbec nepálilo. Bylo to supéééér.