MATEMATICKÝ KLOKAN 2019

Školní kolo matematického klokana jsme letos uspořádali až druhého dubna. Zapojili se do něho žáci od druhé do deváté třídy.

V této mezinárodní soutěži určené k hledání talentů mezi Cvrčky nejvíce zabodovali Šimon Juračák ze třetí třídy, druhý byl Prokop Dorazil, třetí současně Manuela Lichovníková a Antonín Fojtík, také ze třetí třídy.

kategorii Klokánek vyhrál nad čtvrťáky a páťáky opět Šimon Juračák ze třetí třídy, druhé místo obsadily shodně Nikita Lichovníková a Anna Pískalová, třetí místo Josef Macíček z páté třídy.

Pro 6. a 7. třídu je určena kategorie Benjamín, kde získal nejvíce bodů Michal Černoch, následovali ho Jiří Švrček a Vojtěch Zapletal ze sedmé třídy.

V nejvyšších třídách v kategorii Kadet zvítězil Kristián Matúš, za ním byl Robin Drozd, třetí Michal Kováčik, všichni z osmé třídy.

Všem zúčastněným blahopřejeme, že se nebáli pustit se do obtížných úloh. Děkujeme paní ředitelce, učitelům i asistentkám za pečlivou organizaci soutěže.

Mgr. Božena Přikrylová