Literární soutěž Náš svět – ocenění našich žáků v národní soutěži

Soutěž dětského literárního projevu „Náš svět“ není tematicky omezena. Zúčastnit se jí mohou všechny děti z České republiky od 6 do 15 let.

Do soutěže jsme zaslali sborník sci-fi příběhů s názvem Nová doba přichází a jiné znepokojivé povídky. Příběhy psali žáci 8. třídy  v rámci dílen psaní, ze sedmi z nich jsme uspořádali sborník, který žáci navíc tematicky ilustrovali. Za tento sborník jsme byli oceněni v kategorii kolektivů.

Ocenění si převezmeme na 25. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy v Praze 10. května.

Do sborníku přispěli Jindřich Boháč, Robin Drozd, Daniel Macíček, Kateřina Macíčková, Kristián Matúš, Tereza Pítrová a Veronika Pítrová.

Mgr. Martina Šlapalová