Dětský den ve 2.třídě

Již od rána byl  pátek 31.5. jiný. Tak nejprve jsme místo klasické výuky českého jazyka vymýšleli úkoly pro děti do MŠ, abychom si mohli společně zahrát hru ,,Na stopovanou.“ Pak přišel na řadu sladký dárek ke Dni dětí  v podobě jahodového nanuku. Po té jsme se přesunuli do budovy MŠ, kde jsme dětem udělali radost krátkým divadlem. Připravili jsme si pro ně dramatizaci  pohádky O zatoulaném koťátku. A protože nám přálo i krásné počasí po období dešťů, vydali jsme se s malým předstihem směrem k lesu. Za námi podle šipek šly všechny děti z MŠ. Děti musely během cesty za pokladem , který na ně čekal v cíli, plnit různé  úkoly. Jejich poslední úkol zněl:  Hledejte nás + poklad. Poklad byl nalezen celkem rychle a děti se našly po důkladném hledání také všechny.  A tu jsou některé ohlasy přímo od dětí:

• – V pátek se mi líbilo, že jsme udělali radost dětem ze školky. Taky se mi líbilo, jak jsme se schovávali v lese. A jak jsme se neučili.
  • – V pátek jsme byli ve školce, hráli jsme pohádku O zatoulaném koťátku. Já jsem byla žabka.. Pak jsme šli směrem do lesa a tam jsme schovali poklad. A oni nás hledali, celá mateřská škola. A našli i poklad.
  • – Mně se líbilo, jak jsme se neučili. A taky, jak jsme dostali nanuk. A jak jsme školce schovávali poklad a úkoly. A taky se mi líbilo, jak jsme hráli pohádku.
  • – Učili jsme se jen český jazyk. A potom jsme šli vyprávět školkařům pohádku O zatoulaném koťátku, já byla vypravěč. Líbilo se mi to.
  • – Mně se líbilo schovávání v lese. A jak jsme hráli pohádku. A že jsme se neučili.
  • – Mně se v pátek líbilo, že nebyla škola. A že jsme hráli pohádku a že se nám to povedlo.
  • – V pátek jsme šli do školky a hráli jsme O zatoulaném koťátku a hodně jsem si to užil.
  • – Byly jsme ve školce a největší radost mi udělalo, že nám děti ze školky poděkovaly.
  • – V pátek se celá naše třída odebrala do školky. Hráli jsme jim pohádku O zatoulaném koťátku. A jak jsme odehráli, vyšli jsme chvíli před nimi, abychom jim schovali poklad. A my jsme se schovali do lesa, aby nás nenašli.
  • – V pátek se mi líbilo, jak jsem jedl nanuk.
  • – Mně se v pátek líbilo divadlo, v něm jsem hrál sovu. A nejvíc se mi líbila šipkovaná, co jsme udělali pro školku.

Mgr. Pavlína Cibulcová, tř.učitelka