Základní škola a Mateřská škola
Veřovice, příspěvková organizace

Veřovice 276
742 73

slide_01 slide_02 slide_03 slide_04 slide_05 slide_06 slide_07 slide_08 slide_09 slide_10 slide_11 slide_12

Výlet 8. třídy do Ostravy

Ve čtvrtek 13. června jsme se sešli na veřovském nádraží, kde jsme nasedli na vlak směr Ostrava. Po příjezdu na nádraží v Ostravě jsme došli až k Ostravské radnici. Pomocí výtahů jsme vystoupali až na vrchol radniční věže – do výšky 73 m, odkud jsme měli náležitý rozhled na Moravskou i Slezskou Ostravu. Průvodkyně nás provedla městem pod námi a pak jsme opět výtahy dojeli do přízemí radnice, kde jsme měli možnost si vyzkoušet paternoster.

Zastavili jsme se i v Husově sadu a vyfotili se u sochy Věry Špinarové.

Poté přes náměstí následovala cesta do nákupního centra Karolina, kde jsme dostali rozchod, abychom si prošli všechna patra a navštívili třeba i 5D kino. Po Karolině nás čekala cesta domů. Výlet se nám líbil a i když byly venku tropy, vše jsme si užili.

Kateřina Macíčková, 8. třída.

Na radniční věži 1

Na radniční věži 2

Na radniční věži 3

Paternoster

Před radnicí

S Věrou Špinarovou

Na nádraží