Základní škola a Mateřská škola
Veřovice, příspěvková organizace

Veřovice 276
742 73

slide_01 slide_02 slide_03 slide_04 slide_05 slide_06 slide_07 slide_08 slide_09 slide_10 slide_11 slide_12

HMYZÍ DOMEČEK

Ke konci školního roku jsme v environmentální výchově vyráběli hmyzí domeček. Poprosili jsme školníka pana Holuba, aby nám pomohl se základní konstrukcí. Potom jsme domeček naplnili různými materiály – dřevěnými špalíčky, šiškami, listím, hoblinami, slámou, kartonem…. Bavilo nás to.

Do domečku se mohou nastěhovat včely samotářky, různí brouci, škvoři, pavouci či jiný hmyz. Domeček jsme umístili na nádvoří školy k lípě. Domeček se nám moc povedl. Jestli se v něm zabydlí hmyz, uvidíme asi až po prázdninách. Ještě chceme vyrobit z květináčů domečky pro čmeláky, protože jsou hodně užiteční.

7.třída