Základní škola a Mateřská škola
Veřovice, příspěvková organizace

Veřovice 276
742 73

slide_01 slide_02 slide_03 slide_04 slide_05 slide_06 slide_07 slide_08 slide_09 slide_10 slide_11 slide_12

Školní výlet 1. stupně – Planetárium Ostrava, zámek Raduň, arboretum

Ve čtvrtek 20. 6. 2019 měli všichni žáci 1. stupně sraz na nádvoří školy v 6:50 hodin a po nástupu do dvou autobusů jsme vyrazili směr Ostrava. První zastávka byla v planetáriu. Zde jsme zhlédli film Cesta k planetám a pan průvodce nás velmi zajímavým způsobem seznámil s oblohou, souhvězdími, dozvěděli jsme se spoustu informací o planetách a hvězdách.

Po přestávce ke svačině pokračovala 1. a 2. třída na zámek Raduň a 3. -5. třída do arboreta. Na zámku jsme měli připravenou komentovanou prohlídku zámku, v arboretu jsme si prohlédli tropické motýly a místní floru. Prohlídka zámku byla pro děti opět velmi poutavá, jelikož paní průvodkyně děti nezahrnovala zbytečnými letopočty, ale vyprávěla jim různé zážitky a poznatky ze samotného života lidí, žijících na zámku v průběhu jednotlivých století.

Do školy jsme se vrátili po 16. hodině.

Dětem se výlet líbil, nejvíce je nadchlo planetárium.

 učitelé 1. stupně