Exkurze do Záchranné stanice Bartošovice

Ve čtvrtek 26. září  se žáci druhé a třetí třídy se svými učiteli rozjeli do Bartošovic. Těšili se na zvířátka, která stanice přijímá a o která tam pečují. Vyslechli si povídání o tom, jak se mohou volně žijící živočichové zranit, co jim může způsobit úraz. Kromě ptáků ve voliérách si také  prohlédli vystavené exponáty vycpaných  ptáků, savců a ryb. Také se prošli lužním lesem u přilehlých rybníků v Nové Horce, učili se rozeznávat jednotlivé listnaté stromy. Pozorné děti si všimly schované žáby v rákosí, bílé chlupaté housenky, či třeba malé ještěrky na chodníku.

Domů jely děti trochu unavené, ale plné zážitků. Většina by chtěla opět někdy stanici navštívit.

Mgr. Martina Macíčková