Základní škola a Mateřská škola
Veřovice, příspěvková organizace

Veřovice 276
742 73

slide_01 slide_02 slide_03 slide_04 slide_05 slide_06 slide_07 slide_08 slide_09 slide_10 slide_11 slide_12

Exkurze do Záchranné stanice Bartošovice

Ve čtvrtek 26. září  se žáci druhé a třetí třídy se svými učiteli rozjeli do Bartošovic. Těšili se na zvířátka, která stanice přijímá a o která tam pečují. Vyslechli si povídání o tom, jak se mohou volně žijící živočichové zranit, co jim může způsobit úraz. Kromě ptáků ve voliérách si také  prohlédli vystavené exponáty vycpaných  ptáků, savců a ryb. Také se prošli lužním lesem u přilehlých rybníků v Nové Horce, učili se rozeznávat jednotlivé listnaté stromy. Pozorné děti si všimly schované žáby v rákosí, bílé chlupaté housenky, či třeba malé ještěrky na chodníku.

    

 

Domů jely děti trochu unavené, ale plné zážitků. Většina by chtěla opět někdy stanici navštívit.

Mgr. Martina Macíčková