Základní škola a Mateřská škola
Veřovice, příspěvková organizace

Veřovice 276
742 73

slide_01 slide_02 slide_03 slide_04 slide_05 slide_06 slide_07 slide_08 slide_09 slide_10 slide_11 slide_12

Krokusy pro vzpomínku

Minulou hodinu dějepisu jsme mluvili o Anne Frankové. Dozvěděla jsem se, že se musela se svou rodinou dva roky skrývat před nacisty. Překvapilo mě to, protože si neumím představit tu hrůzu, jakou musela prožívat.

Myslím si, že nacisti, kteří odváželi lidi do koncentračních táborů neměli žádné city a neuvědomovali si, co dělají.

Šokovalo mě, že do koncentračních táborů posílali i děti.

Dozvěděli jsme se také, že existuje projekt Krokus, který na tyto děti myslí. Tím, že se do tohoto projektu pravidelně zapojuje i naše škola, tak jsme dnes šli na školní dvůr a do trávy zasadili cibulky žlutých krokusů pro vzpomínku na děti, které zahynuly v koncentračních táborech.

 

Adéla Špačková, 8. třída