Krokusy pro vzpomínku

Minulou hodinu dějepisu jsme mluvili o Anne Frankové. Dozvěděla jsem se, že se musela se svou rodinou dva roky skrývat před nacisty. Překvapilo mě to, protože si neumím představit tu hrůzu, jakou musela prožívat.

Myslím si, že nacisti, kteří odváželi lidi do koncentračních táborů neměli žádné city a neuvědomovali si, co dělají.

Šokovalo mě, že do koncentračních táborů posílali i děti.

Dozvěděli jsme se také, že existuje projekt Krokus, který na tyto děti myslí. Tím, že se do tohoto projektu pravidelně zapojuje i naše škola, tak jsme dnes šli na školní dvůr a do trávy zasadili cibulky žlutých krokusů pro vzpomínku na děti, které zahynuly v koncentračních táborech.

Adéla Špačková, 8. třída