Základní škola a Mateřská škola
Veřovice, příspěvková organizace

Veřovice 276
742 73

slide_01 slide_02 slide_03 slide_04 slide_05 slide_06 slide_07 slide_08 slide_09 slide_10 slide_11 slide_12

Beseda o šikaně a kyberšikaně

V úterý 12.11. byla pro žáky 6. třídy zorganizována preventivní beseda s PhDr. Pavlem Letým z Pedagogicko-psychologické poradny v Novém Jičíně. Beseda byla zaměřena na téma kyberšikany, jakožto jedné z novodobých hrozeb, se kterými se mohou žáci setkat.

Žáci se shodli, že byla beseda poučná a velmi se jim líbila. Zde jsou některé z jejich myšlenek:

„Líbilo se mi, že jsme si řekli, jak tomu zabránit… Video bylo celkem smutné a dostalo mě to. Je neuvěřitelné, kam ten svět spěje. Mrzelo mě, že kluk ukončil život kvůli svým, s prominutím blbým spolužákům. Vzalo mě to za srdíčko a bylo mi to líto. Vzala jsem si poučení do života a nikdy se s šikanou a kyberšikanou nechci setkat. I kdyby se tak stalo, už vím, jak se jí bránit.“

„Seminář byl fajn, ale byla jsem smutná z příběhu o klukovi, který kvůli spolužákům, kteří ho šikanovali spáchal sebevraždu. Dozvěděla jsem se o šikaně hodně nových věcí. Na koho se obrátit, co dělat když vás někdo šikanuje apod. Líbilo se mi to a bavilo mě to.“

„Přednáška byla zajímavá. Pan Letý, který nám povídal různé příběhy, byl milý a mluvil zajímavě. Bavilo mě, když nás rozřadil do skupinek a hráli jsme hru na soudce. Film byl zajímavý. Bylo to poučné a už vím, za kým mám jít, když se něco takového bude dít. Líbilo se mi to!“

Bc. Hana Hajdušková