Účast v soutěži Náboj Junior

Letos se žáci naší školy opět zúčastnili mezinárodní matematicko-fyzikální soutěže ve Frýdlantu nad Ostravicí, která probíhala v pátek 22. listopadu souběžně na více místech.

V Náboji nejde o bezduchou aplikaci postupů naučených ze školy, úlohy zpravidla vyžadují jistou dávku invence a důvtipu. Příklady jsou netradiční a pomáhají rozvíjet představivost, logické myšlení a především zájem o matematiku a fyziku. Žáci soutěží v čtyřčlenných týmech. Všichni členové týmu jsou žáky stejné školy.

Tým našich deváťáků byl ve stejném složení jako vloni: Jindřich Boháč, Robin Drozd, Magdaléna Cibulcová a Kristián Matúš. Z 34 týmů převážně gymnázií a městských škol se naši umístili na velmi dobrém 10. místě.

Blahopřejeme.                                                                               Bc. Marie Matúšová