Základní škola a Mateřská škola
Veřovice, příspěvková organizace

Veřovice 276
742 73

slide_01 slide_02 slide_03 slide_04 slide_05 slide_06 slide_07 slide_08 slide_09 slide_10 slide_11 slide_12

Účast v soutěži Náboj Junior

Letos se žáci naší školy opět zúčastnili mezinárodní matematicko-fyzikální soutěže ve Frýdlantu nad Ostravicí, která probíhala v pátek 22. listopadu souběžně na více místech.

V Náboji nejde o bezduchou aplikaci postupů naučených ze školy, úlohy zpravidla vyžadují jistou dávku invence a důvtipu. Příklady jsou netradiční a pomáhají rozvíjet představivost, logické myšlení a především zájem o matematiku a fyziku. Žáci soutěží v čtyřčlenných týmech. Všichni členové týmu jsou žáky stejné školy.

Tým našich deváťáků byl ve stejném složení jako vloni: Jindřich Boháč, Robin Drozd, Magdaléna Cibulcová a Kristián Matúš. Z 34 týmů převážně gymnázií a městských škol se naši umístili na velmi dobrém 10. místě.

Blahopřejeme.                                                                               Bc. Marie Matúšová