Základní škola a Mateřská škola
Veřovice, příspěvková organizace

Veřovice 276
742 73

slide_01 slide_02 slide_03 slide_04 slide_05 slide_06 slide_07 slide_08 slide_09 slide_10 slide_11 slide_12

Podzim v ŠD

Přes mnohá opatření se snažíme udělat žákům náplň školní družiny co nejzajímavější.

Po opětovném návratu prvňáků a druháků do školy jsme chodili každý den na procházky v okolí. Pozorovali jsme podzimní krajinu chystající se na zimu. Často jsme zahlédli zajíce, srnky, veverky, ptáky a nosili jsme zvěři plody do krmelce. V lese patří mezi nejoblíbenější činnost chlapců i děvčat stavění různých obydlí ke hře z větví, kamenů, mechu apod. I s listím se dá užít spousta zábavy. S sebou jsme si nazpátek přinášeli zajímavé přírodniny – větvičky, šišky, žaludy, šípky, kůru stromů aj.

Z čerstvého vzduchu holky a kluci rádi spěchali dovnitř, protože nyní v době předvánoční, jsme se s nadšením vrhli do vyrábění. A tak i když se školní vánoční jarmark letos nemohl uskutečnit, nejsme tolik zklamaní. Děti si už domů mohly odnést krásné adventní věnce a další dekorace, které přispějí k příjemné atmosféře. S vyráběním pokračujeme i nadále a záleží na každém, jak moc bude pilný. Materiálu je dost a nápadů je nespočet.

Za materiál k vyrábění děkujeme mimo jiné paní Bartoňové a paní Pšenicové.

Těšíme se na ostatní děti a na další příjemné akce – adventní kalendář, mikulášská nadílka, vánoční besídka atd.

Vychovatelky ŠD