Budoucí prvňáci ve škole

2. června navštívily děti z MŠ naši školu. Konečně se mohly přijít podívat, kam budou směřovat jejich každodenní kroky od 1. září, protože se z nich stanou školáci.

Bylo poznat, jak moc se všechny těší, a také byly velmi šikovné. Chovaly se ve škole jako opravdoví žáci.

Prohlédly si novou budovu školy, podívaly se do třídy letošních prvňáků. Bohužel vzhledem k pandemické situaci se nesetkaly se svými jen o rok staršími kamarády, ale zato si mohly vyzkoušet, jaké to je sedět v lavici.

Povídali jsme si o tom, co si myslí, že je v 1. třídě čeká, ukázaly mi, že už umí poznat některá písmenka, že umí spočítat, kolik mají prstů na ruce, očí, kolik je ve třídě oken …

Také za nimi přišla paní učitelka angličtiny a společně si řekli několik anglických slovíček, dostaly pracovní list k procvičení barev, který si s sebou odnesly, a naučily se dokonce i jednu ukazovací anglickou písničku.

Nakonec si vyrobily skákací žabičku, kterou si také vzaly domů, třeba aby jim připomínala dnešní den ve škole.

Mgr. Pavlína Cibulcová