Informace školy k testování od 1. září 2021

Vážení rodiče,

preventivní screeningové testování žáků proběhne 3krát po sobě.

První test se provede 1. září v 2. až 9. třídě a 2. září v 1. třídě.

Druhý test se provede 6. září již ve všech třídách.

Třetí test se provede 9. září již ve všech třídách.

Testování bude prováděno podobně jako v minulém školním roce prvních 25 minut první vyučovací hodiny. Žáci ranní družiny se testují spolu se třídou.

Pravidla pro preventivní testování jsou účinná do 10. září (s výjimkou pravidel plynoucích v případě pozitivního testu, které jsou účinné do konce doby platnosti pravidel pro pozitivní testy).

Na základě vyjádření MŠMT mohou žáci navštěvovat školu za splnění jedné z těchto podmínek:

a) budou ve škole pravidelně testováni

b) předloží potvrzení o ukončeném očkování nebo potvrzení o prodělání nemoci covid 19 v posledních 180 dnech nebo o provedeném PCR testu.

c) pokud nesplňují některou z předchozích podmínek a nebudou se testovat, musí mít po celou dobu vyučování i přestávek nasazen zdravotní roušku nebo respirátor bez výdechového ventilu.

Děkujeme za pochopení.

Mgr. Renata Štěpánová