Základní škola a Mateřská škola
Veřovice, příspěvková organizace

Veřovice 276
742 73

slide_01 slide_02 slide_03 slide_04 slide_05 slide_06 slide_07 slide_08 slide_09 slide_10 slide_11 slide_12

Projektový den mimo školu – Brána do Říše římské

Ve čtvrtek 16. 9. jsme se společně s žáky 7. třídy vydali do Pasohlávek na projektový den mimo školu.

V hodinách dějepisu jsme se učili o zániku Římské říše a barbarech, jeli jsme se proto podívat na místo, kde stál kdysi římský tábor a římští vojáci bojovali s germánským kmenem Markomani (barbaři).

V archeoparku proběhl program s názvem Nepřítel před branami, všichni věděli, že nepřítelem byli myšleni právě barbaři.

Žákům se projektový den mimo školu líbil, všichni jej kladně hodnotili.

Tenhle archeopark bych doporučila, protože je to tady hodně zajímavé a mají tu hezké nálezy. Bavilo mě pracovat ve skupinkách a kino. Dívali jsme se na dokumenty a hráli hry o Římě. Popisovali jsme Germány a bylo to zábavné.

Simona

Je to tu super, dozvěděl jsem se nové informace jako třeba, že formace byly účinné ale občas sebevražedné, že měli tábory někdy jen na jednu noc a že tam nechávali potřebné věci. Doporučuji, protože se tu naučíte nové věci a protože je tu zábava. Mohl jsme si sáhnout na exponáty a paní, která to říkala, byla milá a příjemná. Prostě sem doporučuji zajet.

Michal

Doporučila bych sem jít, protože to tu bylo úžasné, dozvíte se nové věci o dějinách. Šermovala jsem tu, dívala se na dva filmy, ve filmu byli Římané a Germáni. Bylo to zajímavé a pěkné. Viděli jsme třeba keramické nádoby nebo tabulku z vosku. Římané měli na sobě zbroj, u sebe měli meče, oštěpy, štíty. Dělali formaci  – želvu. Formaci jsme taky zkoušeli. Římané žili v látkovém stanu a barbaři ne.

Magdaléna

 

Mgr. Martina Šlapalová