Základní škola a Mateřská škola
Veřovice, příspěvková organizace

Veřovice 276
742 73

slide_01 slide_02 slide_03 slide_04 slide_05 slide_06 slide_07 slide_08 slide_09 slide_10 slide_11 slide_12

Projektový den mimo školu – Archeopark Pavlov

Ve středu 22. září se 8. a 9. třída a ve čtvrtek 23. září pak 6. třída vydaly na cestu do Pálavských vrchů – do Pavlova, kde se nachází archeopark, ve kterém se mohou návštěvníci dozvědět mnoho informací o době lovců mamutů.

Po oba dny byl pro nás připraven program s názvem Věstonická venuše. Zábavnou formou na základě tří aktivit se žáci hodně dozvěděli nejen o nálezu Věstonické venuše, ale i o dalších soškách žen, vysvětlili si, proč píšeme ve slově venuše v tomto spojení malé v, mohli si z hlíny vytvořit vlastní sošku, podívali se film,  porovnali si znalosti v závěrečném kvízu a také si samostatně prohlédli celou expozici.

Celý program žáci hodnotili velmi kladně a nevadila jim ani dlouhá cesta do Jihomoravského kraje.

Dozvěděla jsem se, že Věstonická venuše měla čtyři zářezy na hlavě, že jsou i jiné sošky venuší, že je Věstonická venuše menší, než jsem si myslela, že je venuše i z Pavlova, že si na obličej nanášeli červenou barvu, že je Věstonická venuše slepená, že tu byl nalezen kosterní hrob tří mladých lidí …

Bylo to tu fajn, jednou se tu chci zase vrátit. Doporučila bych to tu, protože se dozvíte hodně zajímavých věcí.      Lucie

 Archeopark je z větší části pod zemí, je tu knihovna, asi osm venuší (kopií), replika hrobu tří mladých lidí, lebka vlka nalezená v místě archeoparku. Muzeum mě překvapilo spoustou panelů a promítačů.        Prokop

 

Mgr. Martina Šlapalová