Základní škola a Mateřská škola
Veřovice, příspěvková organizace

Veřovice 276
742 73

slide_01 slide_02 slide_03 slide_04 slide_05 slide_06 slide_07 slide_08 slide_09 slide_10 slide_11 slide_12

Den vědy

V pátek 22. října se naše třída přesunula do tělocvičny, kde na nás v rámci „Dne vědy“ čekali zástupci Vysoké školy báňské v Ostravě. Pomocí jednoduchých a velmi zábavných pokusů nás seznámili se základy fyziky. Nejvíce nás zaujal závod v jízdě na kole, kdy jsme pomocí šlapání měli ohřát vodu. Vyzkoušeli jsme si to opravdu všichni a většina z nás z vynaloženého úsilí úplně odpadla.  Ještěže máme energii v zásuvce😊Zjistili jsme také, jak funguje elektrický obvod a pokusili se poskládat „hlavolamy“ i bez znalosti Pythagorovy věty. Celou hodinu jsme si moc užili a už teď se těšíme na hodiny fyziky v 6. třídě.                                                                                       Žáci 5. třídy