Základní škola a Mateřská škola
Veřovice, příspěvková organizace

Veřovice 276
742 73

slide_01 slide_02 slide_03 slide_04 slide_05 slide_06 slide_07 slide_08 slide_09 slide_10 slide_11 slide_12

DEN SE ZÁCHRANÁŘEM

V pondělí 27.9.2021 navštívil naši 4. třídu bývalý žák naší školy, pan Petr Kotlár, který vystudoval obor záchranářství a pracuje pro Záchrannou službu Třeboň. Pan záchranář nás seznámil se zásadami poskytování první pomoci v různých situacích, s úrazy, které nás mohou potkat. Poskytl nám užitečné a praktické informace, které všichni mohou využít v běžném životě.

Řekli jsme si, jak správně reagovat v nenadálých situacích, jak komunikovat se záchrannou službou. Během vyprávění zodpověděl Petr mnoho dotazů. Své povídání prokládal zážitky z praxe, což děti velice zajímalo. Na závěr žákům ukázal záchranářské kufry, které se vozí v každé sanitce. Děti se na všechno mohly podívat i vyzkoušet.

Povídání bylo velmi zajímavé a v žácích zanechalo silné dojmy. Pevně věřím, že všechny nabyté zkušenosti a informace pro ně budou přínosné do dalšího života.

Mgr. Jana Pyšková