Základní škola a Mateřská škola
Veřovice, příspěvková organizace

Veřovice 276
742 73

slide_01 slide_02 slide_03 slide_04 slide_05 slide_06 slide_07 slide_08 slide_09 slide_10 slide_11 slide_12

O neposlušném drakovi

Že jeden den na drakiádu ve školní družině nestačí, jsme se přesvědčili už v minulých dvou letech. Nemusí zrovna vyjít ideální počasí nebo naopak je výborné. Obojí je dobrý důvod, proč si chlapci a děvčata prohánění s draky po kopci velmi rádi zopakují.

Na začátku listopadu jsme byli za touto zábavou třikrát a draků pokaždé přibývalo a zájem se zvětšoval. Nejvíce nadšení byli prvňáci. Někteří měli draka v ruce skoro poprvé, jiní už byli zkušení. Kluci i holky se při nedostatku síly větru snažili všemožně draka dostat na oblohu a většině se to povedlo. Mnozí se docela naběhali. Často si nevěděli rady a třeba se do provázku i s drakem zamotali, a tak vychovatelka pomáhala, co jí síly stačily. O pomoc jsme jednou požádali i žáky z páté třídy, kteří také přiložili ruku k dílu. Děkujeme jim. Bylo potěšením sledovat nadšené úsměvy, skotačení a radostné výkřiky dětí.

Za nejlepšího krotitele draků byl vyhlášen Denis, který toho svého dostal nahoru vždycky první a nejvýše. Jednoho dne ale drakovi šňůra nestačila, utrhnul se a letěl si po větru do dáli, téměř se ztratil z dohledu. Překvapený Denis, se zbytkem provázku v ruce, se za drakem díval a pečlivě sledoval místo, kam se dostal a kde jeho cesta pravděpodobně skončila. Když se s tatínkem vydali autem draka hledat, čekal je prý zavěšený na stromě zcela neporušen. A zazvonil zvonec a dračímu příběhu je šťastný konec :).

Vychovatelka ŠD