Základní škola a Mateřská škola
Veřovice, příspěvková organizace

Veřovice 276
742 73

slide_01 slide_02 slide_03 slide_04 slide_05 slide_06 slide_07 slide_08 slide_09 slide_10 slide_11 slide_12

Přednáška Kybernetická šikana

Po pololetním vysvědčení 1. 2. 2022 byla pro žáky druhého stupně naší školy připravena beseda projektu E-Bezpečí. Informační přednáška nesla název Kybernetická šikana (kyberšikana). Podle dostupných výzkumů víme, že kyberšikana vzniká především ve školním prostředí. Proto je velice důležité o této problematice s žáky hovořit. Je nutné, aby tato témata znali, nebáli o nich otevřeně mluvit, aby věděli, jak jednat, pokud se s něčím takovým setkají.

Cílem přednášky, kterou vedla lektorka projektu, bylo budování zdravého a zodpovědného přístupu žáků k internetu a online službám a ovlivnění jejich postojů směrem k internetové agresi (odsouzení agrese, nabídnutí podpory obětem).

Projekt E-Bezpečí je celorepublikový certifikovaný projekt zaměřený na prevenci, vzdělávání, výzkum, intervenci a osvětu spojenou rizikovým chováním na internetu a souvisejícími fenomény. V posledních letech se projekt také věnuje pozitivnímu využívání IT ve vzdělávání a běžném životě, je realizován Centrem prevence rizikové virtuální komunikace Pedagogické fakulty Univerzity Palackého ve spolupráci s dalšími organizacemi. 

Jana Pyšková