Základní škola a Mateřská škola
Veřovice, příspěvková organizace

Veřovice 276
742 73

slide_01 slide_02 slide_03 slide_04 slide_05 slide_06 slide_07 slide_08 slide_09 slide_10 slide_11 slide_12

Masopust v 1. a 2. třídě

V úterý 1.března se žáci obou tříd proměnili v masopustní maškary, ke kterým si nejprve v předcházejících dnech vyrobili pestrobarevné čepice. Společně v průvodu procházeli školou, aby  ostatním žákům, učitelům a zaměstnancům zahráli a zazpívali Masopustní polku. Pak se průvod vydal i mimo prostory školy a děti navštívily obecní úřad. Zde byly přivítány panem starostou i jeho spolupracovníky. Za písničku byly odměněny sladkostmi a vydaly se dál, tentokrát do MŠ. Zde ještě jednou zazpívali pro své mladší kamarády a pak už se vrátily do školy. Tady pokračovalo masopustní veselí. Ve třídě se tancovalo, zpívalo a došlo i na soutěž.
Děti si den užily a samozřejmě, že ke svačině nechyběly ani pravé masopustní koblihy.
Mgr. Pavlína Cibulcová, Mgr. Martina Macíčková