Základní škola a Mateřská škola
Veřovice, příspěvková organizace

Veřovice 276
742 73

slide_01 slide_02 slide_03 slide_04 slide_05 slide_06 slide_07 slide_08 slide_09 slide_10 slide_11 slide_12

Dopravní hřiště

Měsíc duben je každoročně považován za měsíc bezpečnosti na našich silnicích. Své znalosti a dovednosti, jak se bezpečně pohybovat a chovat v silničním provozu, a také připravit na školní kolo dopravní soutěže, se vydali ve dnech 20. 4. a 22. 4. 2022 i žáci 4., 5. a 6. třídy naší školy na dopravní hřiště ve Frenštátu pod Radhoštěm.

Pod dohledem strážníka Městské policie se děti vždy rozdělily na dvě skupiny. První skupina zdokonalovala techniku jízdy na kole v tzv. jízdě zručnosti mezi překážkami, zatímco druhá skupina procvičovala bezpečnou jízdu a chování podle pravidel silničního provozu v druhé části dopravního hřiště. Děti musely prokázat nejen své znalosti dopravních značek, řešit dopravní situace na křižovatkách, ale také trénovat svoji trpělivost a ohleduplnost vůči svým spolužákům.

Všem se na dopravním hřišti velice líbilo, ač unavení, ale spokojení z pěkně prožitého a naučného dopoledne jsme panu strážníkovi poděkovali a slíbili, že se příští rok zase vrátíme.

                                                                                                          Hana Holáňová