Základní škola a Mateřská škola
Veřovice, příspěvková organizace

Veřovice 276
742 73

slide_01 slide_02 slide_03 slide_04 slide_05 slide_06 slide_07 slide_08 slide_09 slide_10 slide_11 slide_12

Den dětí na Družinotúře

Den dětí jsme se školní družinou letos oslavili v přírodě na výšlapu. Bezmála čtyřhodinová túra kolem Veřovic byla prolnuta několika stanovišti s úkoly. V altánku jsme luštili kvízy, v lese lovili zvířata, házeli šiškami na cíl atd.

A protože bylo krásné slunné odpoledne, často jsme dělali přestávky na pití a nikde nechutná rohlík se salámem tak, jako na pařeze v lese. Nechybělo malé sladké překvapení – muffiny se šlehačkou.

Děti vnímaly přírodu všemi smysly. Pozorovaly ji kolem sebe, poslouchaly zvuky lesa a nasávaly jeho vůni po dešti. Sbíraly šišky, klacíky a ke konci výletu měly štěstí vidět i silně ohroženého mloka skvrnitého, jak si to mířil přes cestu.

Dnešní doba láká mládež spíše k počítači než do přírody a i když to někteří vzdali, většina se zúčastnila a nelitovala.  Posléze čekalo děvčata a chlapce vyhodnocení celé akce a předání diplomů, medailí a sladkostí. Nikdo neodešel s prázdnou. Chceme závěrem ještě poděkovat Karolíně, Dominikům a Markovi z vyšších tříd, kteří si dobře pamatují prima družinové zážitky a nabídli se s pomocí při organizaci.

Vychovatelky ŠD