Základní škola a Mateřská škola
Veřovice, příspěvková organizace

Veřovice 276
742 73

slide_01 slide_02 slide_03 slide_04 slide_05 slide_06 slide_07 slide_08 slide_09 slide_10 slide_11 slide_12

Soutěž s panem Popelou – sběr papíru

V letošním školním roce se naše škola zúčastnila 21. ročníku Soutěže s panem Popelou 2021/2022, kterou pravidelně pořádá společnost FCC Česká republika, s.r.o.

Školní družina letos organizovala sběr papíru pro žáky a obyvatele Veřovic dvakrát, a to v říjnu 2021 a květnu 2022. Nasbíralo se celkem 8706 kg, a i když to bylo v některých předešlých letech mnohem více, přesto toto množství letos stačilo na to, abychom se umístili na 3. místě v rámci kraje v hodnocení podle celkového množství papíru. V hodnocení podle množství papíru v přepočtu na jednoho žáka (41,47 kg) jsme se umístili na 10. místě, což je rovněž nejvyšší umístění za dobu naší účasti v soutěži. V tomto ročníku se zapojilo 127 škol v regionu severní Moravy, takže opravdu velký úspěch.

Cenu a diplom předávala ve čtvrtek 23. 6. 2022 ve třídě školní družiny paní Ing. Klára Ossová, která má na starosti právě náš region. Z tohoto překvapení měli žáci velkou radost a zvědavě nakukovali do papírových tašek, naplněných rozličnými a praktickými dárky (bandasky na pití, propisky, vaky, přívěsky, hry apod.).

Paní Ossová si povídala s dětmi o důležitosti a užitečnosti třídění odpadu, jak to vypadá na velkých linkách v provozu a pozvala žáky naší školy na prohlídku do Ostravy do největší provozovny na severní Moravě.

Děkujeme všem, kteří nás podporují a podílejí se na sběru papíru v naší obci a také všem žákům a rodičům, kteří nám při této akci pomáhají. Moc si toho vážíme.

Vychovatelky ŠD