Školní výlet 4. třídy

V pondělí 20.6. 2022 se čtvrtá třída vydala vlakem na výlet do Frýdlantu nad Ostravicí. Sluníčko nás hřálo už od samého rána, tak nám všem bylo jasné, že zdolat Ondřejník nebude jen tak. Teplota vzduchu nám výšlap dost ztěžovala, ale my jsme se nedali. Chladili jsme se v lesním potůčku, osvěžovali jsme se rozprašovačem a stříkali si za krk vodu. Po cestě jsme se zastavili v lesním baru, tam načerpali poslední síly, a přece jen jsme, sice úplně propocení, vrchol Ondřejníku zdolali. Nahoře nás čekala odměna v podobě otevřeného bufetu, kde jsme si mohli koupit různé dobroty. Cesta zpátky už byla pohodička. Ve městě jsme se zastavili utratit poslední kačky v peněžence a minuty, které nám zbývaly do odjezdu zpět domů, jsme strávili na krásném, novém dětském hřišti. Po výstupu z vlaku ve Veřovicích nás některé pěkně zchladila dešťová přeháňka, ale v tom vedru to bylo příjemné.

Výlet se nám moc povedl a příští rok prý „VZHŮRU NA LYSOU“.

Jana Pyšková