Základní škola a Mateřská škola
Veřovice, příspěvková organizace

Veřovice 276
742 73

slide_01 slide_02 slide_03 slide_04 slide_05 slide_06 slide_07 slide_08 slide_09 slide_10 slide_11 slide_12

Nastupovat!Děják z rychlíku

Nastupovat!Děják z rychlíku – to je název divadelního představení, které ve čtvrtek 12. ledna navštívili v Divadle loutek v Ostravě žáci 8. a 9. třídy, ke kterým se přidalo také pár sedmáků. Hra vypráví o mašinfírovi Lojzovi, který denně jezdí po svých zajetých kolejích na trase Ostrava-Vídeň. Jedna věc ho ovšem trápí, jeho syn propadá z dějepisu. S tím však Lojzovi pomůže duch Vlakomil, který se umí pohybovat v čase a společně se vydají po důležitých historických meznících především 20. století. Představení nás zaujalo svou dynamičností, barevností, propracovanými kulisami a rekvizitami, mohli jsme obdivovat jezdící modely vlaků, na jevišti dokonce „proletělo“ letadlo, vystoupení bylo prokládáno písničkami i „nádražáckými“vtipy. Prostě divadlo se vším všudy.

 

Mgr. Martina Šlapalová