Základní škola a Mateřská škola
Veřovice, příspěvková organizace

Veřovice 276
742 73

slide_01 slide_02 slide_03 slide_04 slide_05 slide_06 slide_07 slide_08 slide_09 slide_10 slide_11 slide_12

První pomoc

Poslední lednový den nás kromě pololetního vysvědčení čekalo dopoledne nabité informacemi, bez kterých se snad nikdo neobejde. Do školy dorazili dobrovolníci  z Czech SAR Teamu, kteří se sice zaměřují hlavně na pátrání po pohřešovaných osobách, ale jsou to také odborníci ve školení první pomoci. Žákům 1. – 4. třídy předvedli, jak se zachovat a jak postupovat v situacích, kdy narazí na člověka, který potřebuje první pomoc. Teď už ví, jak poznají, zda člověk dýchá, co nahlásit do telefonu operátorům, jak ošetřit krvácení a hlavně si vyzkoušeli nepřímou masáž srdce. Všichni žáci se shodli, že provést správnou masáž srdce je opravdu fuška.