Základní škola a Mateřská škola
Veřovice, příspěvková organizace

Veřovice 276
742 73

slide_01 slide_02 slide_03 slide_04 slide_05 slide_06 slide_07 slide_08 slide_09 slide_10 slide_11 slide_12

Lyžařský kurz 2023

V neděli 29.1. jsme odjeli s žáky 8. a 9. ročníku na lyžařský kurz do Karolinky. Jako svou základnu jsme si zvolili penzion Sklář, útulný rodinný penzion, kde o nás bylo celý pobyt skvěle postaráno. Z penzionu jsme 2x denně docházeli do skiareálu Karolinka. V areálu nás měli na starosti sympatičtí instruktoři z Lyžařské školy Karolinka. Podle svých dovedností byli žáci rozděleni do čtyř družstev (2 družstva lyžařů, 2 družstva snowboardistů). Na sjezdovce jsme mohli sledovat obrovské pokroky všech přítomných. Poslední lyžovačka nás čekala ve čtvrtek dopoledne, kdy proběhl nesoutěžní slalom. Počasí nám vyšlo skvěle, sjezdovka byla taktéž vždy dobře upravena. Po čtvrtečním obědě byly žákům rozdány diplomy za jejich působení na lyžáku. (např. Diplom za zkrocení zlé kotvy, Diplom za odolnost při srážce s divou zvěří, Diplom za nejvíce našlapaných kilometrů a další). Naši poslední povinností bylo si předat výpisy z vysvědčení. Poté jsme se přesunuli do autobusu a vyrazili směr domů. Lyžařský kurz nám všem utekl lusknutím prstu, a to je znamení toho, že jsme si jej skvěle užili. Kromě drilu na svahu, nám zbyl čas i na legraci, válení se ve sněhu, koulovačku. Každý si z tohoto kurzu odvezl své jedinečné zážitky, které mu už nikdo nikdy nevezme.

 

Níže si můžete přečíst dojmy žáků:

„Lyžák byl skvělý, paní instruktorka nás hodně přiučila, myslím, že jsem se na lyžích hodně zlepšila.“

 

„Líbilo se mi snowboardování a to, že jsem se za tak krátkou dobu toho naučila docela dost. Potom se mi líbily večery. Nelíbila se mi večerka. Je to moc brzo.“

 

„Lyžák se mi moc líbil, uteklo to jako voda. Čekala jsem, že budu umírat hlady, protože mám velice rozmazlené chuťové buňky, ale jídlo bylo opravdu moc dobré. Učitelé a paní asistentka byli taky docela hodní a udrželi naše puberťácké výkyvky. Bála jsem se na snowboard stoupnout, ale zároveň jsem se nemohla dočkat, než to vyzkouším. Během tří dnů strávených na sjezdovce jsme se toho naučili vážně moc. Instruktoři byli hodní a měli pevné nervy. Myslím si, že si všichni odnesou plno zážitků a vzpomínek. Největší radost mám, ale z toho, jak jsme se všichni sblížili. Vytvořili jsme skvělou partu a poznali navzájem své osobnosti a povahy. Moc jsem si to užila“

 

Bc. Marek Bukovský, Mgr. Hana Hajdušková, Barbora Dyjoková