Základní škola a Mateřská škola
Veřovice, příspěvková organizace

Veřovice 276
742 73

slide_01 slide_02 slide_03 slide_04 slide_05 slide_06 slide_07 slide_08 slide_09 slide_10 slide_11 slide_12

Projektový den 7. třídy

Ve čtvrtek 8. 2. 2023 se žáci 7. třídy zúčastnili exkurze na gymnáziu v Novém Jičíně. Byl pro ně připraven velice zajímavý program z oblasti přírodních věd a virtuální reality. Žáci si po rozdělení do dvou skupin vyzkoušeli aktivity na obou stanovištích. První skupina se vydala do laboratoře biologie, kde si děti vyzkoušely poznávání větví stromů podle botanického klíče, extrahování chlorofylu z jehlic borovice a efektní pokusy s luminiscencí. Druhá skupina si v učebně IVT vyzkoušela virtuální realitu. Po krátkém zaškolení se sedmáci díky velkému množství 3D animací během okamžiku ocitli v blízkosti dinosaura nebo ve vesmíru. Ve virtuálním muzeu zkoumali vybrané zástupce živočichů nebo stavbu lidského těla. Na závěr si také stihli zahrát virtuální hry. Všem se exkurze velice líbila a svědčí o tom i zpětná vazba našich žáků.

 

,,Virtuální realita je strašně super a chci ji mít doma nebo ve škole.”

 

,,Zjistil jsem, že rostliny mohou svítit a virtuální realita se dá pěkně propojit s výukou.”

 

,,Za mě moc užitečný den, bylo to fakt skvělé. Naučila jsem se ovládat virtuální realitu, zjistila jsem, že některé látky, například jírovec maďal a tonik může pod UV světlem svítit.”

 

                                                                                                                                                                                           Ing. Hana Holáňová