Základní škola a Mateřská škola
Veřovice, příspěvková organizace

Veřovice 276
742 73

slide_01 slide_02 slide_03 slide_04 slide_05 slide_06 slide_07 slide_08 slide_09 slide_10 slide_11 slide_12

Jak zachránit lidský život

Do naší školy ve čtvrtek 23. února opět přijeli dobrovolníci  z Czech SAR Teamu, kteří se zaměřují na pátrání po pohřešovaných osobách a jsou odborníci ve školení první pomoci. Žáci 5. – 9. třídy s nimi postupně absolvovali velmi zajímavý program, ve kterém si připomněli zásady první pomoci, mohli si prakticky vyzkoušet masáž srdce i ošetření některých poranění. Dozvěděli jsme se, jak je důležitá aplikace Záchranka, která může zachránit naše životy, seznámili jsme se i s Automatizovaným externím defibrilátorem (AED), který pomáhá v případech zástavy srdce.

Celé dvě vyučovací hodiny byly zábavné a poučné. Víme, jak se zachovat v případě ohrožení nejen našeho života.

 

Mgr. Martina Šlapalová