Základní škola a Mateřská škola
Veřovice, příspěvková organizace

Veřovice 276
742 73

slide_01 slide_02 slide_03 slide_04 slide_05 slide_06 slide_07 slide_08 slide_09 slide_10 slide_11 slide_12

Únor a zvířata ve školní družině

Celý měsíc únor jsme se ve školní družině zabývali tématy kolem zvířat. Hodně jsme si o nich povídali a četli z různých zdrojů. Zašli jsme do krmelců a přinesli pro zvěř všelijaké dobroty. Vyráběli jsme si zvířátka z papíru, vybarvovali omalovánky, kreslili obrázky, vymýšleli si příběhy a tvořili básničky. Také jsme zhlédli krátké dokumentární filmy a reportáže z jejich života a dozvěděli se nové informace, např. proč káně často sedí na stromech u cesty nebo co by se  nemělo objevit v krmelci a proč. Poté jsme si napsali kvíz, aby se nám vědomosti upevnily.

Vyvrcholením byla zvířecí olympiáda v tělocvičně, kde jsme cvičili tělo i ducha a nesměla při tom chybět zábava. Házeli jsme masožravce mouchy, sbírali jako krtci červy, snažili se zapamatovat co nejvíce zvířat z předlohy a správně je pojmenovat a mnoho dalšího. Děti to tak bavilo, že i připravené bonusové úkoly byly všechny splněny nad očekávání.

Nakonec se vše vyhodnotilo a protože olympiáda je olympiáda, nesměly chybět medaile, diplomy a ceny.

Velký dík patří paní asistentce Andrejce Tichavské za pomoc a rovněž klukům i děvčatům z vyšších ročníků: Karolíně V., Honzovi L., Aničce B., Jarkovi V., Daniele V., Lucii J. Ti už dávno do družiny nechodí a přesto se ochotně nabídli a vypomohli na stanovištích a vyrobili si i masky a patřičné zvířecí kostýmy. K mladším dětem se moc krásně chovali a nakonec si ve volném čase ještě společně zadováděli. Moc si toho vážíme, není to samozřejmé.

Vychovatelka ŠD