Základní škola a Mateřská škola
Veřovice, příspěvková organizace

Veřovice 276
742 73

slide_01 slide_02 slide_03 slide_04 slide_05 slide_06 slide_07 slide_08 slide_09 slide_10 slide_11 slide_12

Majda v Zambii – Majda u nás ve škole

Během měsíce února nás na prvním stupni postupně ve třídách navštívila slečna Magda Kroupová, paní učitelka z naší mateřské školy, aby nám povyprávěla své zážitky z dobrovolnické cesty do Zambie. Magda do Zambie odletěla na konci léta 2021 díky programu Adopce nablízko a celý rok tam jako dobrovolník pomáhala s dětmi. Dokonce se jí s ostatními dobrovolníky podařilo otevřít mateřskou školku pro děti z Lufubu. Na otevření školky přispěla i naše škola částí výtěžku z předvánočního jarmarku. Magda svým vyprávěním žáky velmi zaujala. Nejenže děti zajímala její práce v Africe, ale také jim pověděla, jak se tam bydlí, co se jí, jaká je příroda a že život v Zambii opravdu není lehký. Žáci měli spoustu dotazů, naučili se písničku s pohybem a mohli si prohlédnout suvenýry, které si z Afriky dovezla.

Chtěli bychom touto cestou Magdě moc poděkovat, že nám věnovala svůj volný čas a přišla nám o své nevšední cestě povyprávět.

Mgr. Jana Pyšková