Základní škola a Mateřská škola
Veřovice, příspěvková organizace

Veřovice 276
742 73

slide_01 slide_02 slide_03 slide_04 slide_05 slide_06 slide_07 slide_08 slide_09 slide_10 slide_11 slide_12

Muzeum Šipka

Ve středu 3. května to sice vypadalo na deštivý den, ale i přesto jsme se vydali na turisticko – historicko – archeologickou exkurzi do Štramberka. Máme štěstí, že významné archeologické naleziště máme nedaleko, a tak cesta netrvala dlouho.

Nejdříve jsme zkoušeli doplňovat slova a písmena v rámci qustingové hry, která nás zavedla i do jeskyně, potom absolvovali edukační program v Muzeu Šipka, kde jsme měli možnost stát se hodinovými archeology a zakreslovat jednotlivé nálezy z doby bronzové, z keltského období, i ze středověku.

Vyšplhali jsme na Trúbu, prošli část Kopce s hradbami a potom se přes Hraničky vraceli k nádraží.

(Deště jsme si nakonec užili jen málo, asi jsme ho svými deštníky rozehnali.)

   

 

Osmáci