Základní škola a Mateřská škola
Veřovice, příspěvková organizace

Veřovice 276
742 73

slide_01 slide_02 slide_03 slide_04 slide_05 slide_06 slide_07 slide_08 slide_09 slide_10 slide_11 slide_12

Den zdraví

Den zdraví

Jako každý rok, i letos se uskutečnil na naší škole Den zdraví. V jeho rámci jsme v pondělí 3.6.2013 shlédli vystoupení záchranářů z Kopřivnice se svými vycvičenými psy pro vyhledávání osob v postižených oblastech. Záchranáři nám předvedli výcvik psů, kteří uměli nejen základy poslušnosti, ale i záchranářské práce jako jsou vyhledáváhní osob v sutinách domů nebo pod lavinou. Ukázkově nám předvedli vycvičeného Labradorského Retrívra Zuzanku a Bull Teriera Elišku.

Po záchranářích se nám představil Kynologický klub Veřovice, kde vystupovala i naše spolužačka Lucie Šťastná s Hovawartem Kelou. Společně nám pak předvedli i pokročilou poslušnost a cviky, které patří do zkoušek vyšších kategorií. Jako bonus nám ukázali vyhledávání ztraceného prstýnku mezi dětmi. Na závěr si všichni žáci mohli pejsky pohladit.

Věříme, že se vystoupení všem líbilo a některé i motivovalo k výcviku svého psa. Za všechny žáky školy děkuji za vystoupení.

 

Autor: Bernadeta Matúšová, 9. třída

DSC_0786_th

DSC_0780_th

 

DSC_0781_th