Vážení rodiče,

naše škola se účastní projektu OVOCE DO ŠKOL, v rámci kterého je dětem 1. – 5. ročníku základních škol ZDARMA dodáváno ovoce a zelenina či 100% džusy.

Projekt OVOCE DO ŠKOL probíhá již čtvrtým rokem a těší se stále větší oblíbenosti. V tomto školním roce se ho účastní již 416 tisíc dětí, což je 92 % všech dětí na prvním stupni základních škol.

Tento projekt vznikl proto, aby pomáhal vytvářet správné stravovací návyky Vašich dětí, bojovat proti narůstající dětské obezitě nebo přispívat k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny u dětí i rodičů.

Celosvětové výzkumy dokazují, že pravidelná konzumace ovoce a zeleniny pomáhá chránit zdraví Vašeho dítěte i zvyšovat jeho imunitu. Navíc děti v kolektivu svých spolužáků zkonzumují ovoce a zeleninu, které by zřejmě jinak nekonzumovali.

Věříme, že náš projekt budete podporovat a našim cílem bude nadále se zlepšovat.

Projekt Ovoce do škol je spolufinancovaný z prostředků Evropské unie.